100641

В останні роки, крихітні систем зондування - достатньо маленькі, щоб пацієнт міг їх проковтнути, виявилися цінною клінічною альтернативою більш насильницьким методам візуалізації, таким як ендоскопи.

Дотепер системи, часто відомі як відео-пігулки, залежали від освітлення нутрощів пацієнтів за допомогою невеликого джерела світла, обмежуючи для лікарів можливість робити висновки лише тим, що можна бачити в спектрі видимого світла.

У новій доповіді, опублікованій у п'ятницю 18 грудня в журналі Scientific Reports, дослідники з Інженерної Школи Університету описали, як вони вперше використали флуоресцентне світло, щоб розширити діагностичні можливості відео-пігулки.

Флуоресцентна візуалізація вже є потужним діагностичним інструментом в медицині; вона дозволяє чітко визначити у пацієнта збільшену мережу судин, яка живить ракові пухлини і допомагає їм рости, але може залишитися непоміченою при огляді під видимим світлом. Тим не менш, попередні технології флуоресцентної візуалізації були дорогі, громіздкі і споживали багато енергії, обмежуючи можливість використання цієї технології лабораторіями і екзаменаційними палатами в лікарнях.

Скориставшись передовою напівпровідниковою технікою однопіксельної візуалізації, дослідники зуміли вперше створити камеру флуоресцентної візуалізації у формі компактної пігулки.

Проект проходив під керівництвом професора Девіда Каммінга у Центрі електронної та нанорозмірної інженерії в Університеті Глазго.

Науковий співробітник, доктор Мохаммед Аль-Равхані сказав: «Система, яку ми розробили, має достатньо малі розміри й енергоефективність, щоб 14 годин поспіль записувати зображення усього шлунково-кишкового тракту людини».

«В лабораторії ми підтвердили здатність системи до флуоресцентної візуалізації 'фантомів' - суміші флавинів і гемоглобіну, що доволі точно імітують, як саме флуоресценція впливає на рак у таких частинах тіла, як різні відділи кишечника і стравохід».

«Завдяки цій системі можна буде також відстежувати антитіла, які використовують для позначення раку в тілі людини, створюючи новий спосіб виявлення раку».

«Це цінна нова методика, яка могла б допомогти клініцистам робити менше помилкових позитивних і негативних результатів у діагностиці раку, і в майбутньому може призвести до більш ефективного лікування».

Професор Девід Каммінг із кафедри електронних систем Університету Глазго, сказав: «Ми зіграли важливу роль у розвитку технології за лаштунками систем відео-пігулок, і це захоплююче новий розвиток, який пропонує новий цінний ресурс для шлунково-кишкової візуалізації».

«Попереду ще багато роботи, перш ніж наша розробка буде готова для комерційного виробництва і клінічного використання, але ми вже розпочали переговори з представниками промисловості, щоб принести продукт на ринок. Ми також зацікавлені в розширенні можливостей візуалізації систем відео-пігулок в нових галузях, таких, як УЗД, в найближчому майбутньому».

Стаття під назвою ‘Wireless fluorescence capsule for endoscopy using single photon-based detection’ була опублікована у Scientific Reports і доступна за електронною адресою http://www.nature.com/articles/srep18591

Джерело:  Університет Глазго
Адреса джерела: http://www.gla.ac.uk/news/headline_438089_en.html

Comments

You need to login for comment.