34544

В цьому пості описаний мій досвід подання електронного звіту до Державної фіскальної служби України. Так як я робитиму це вперше, то буде викладено покроково що необхідно зробити для того, щоб успішно подати звіт.

Електронні підпис і печатка

В першу чергу необхідно зробити електронні підпис та печатку. Для цього я підійшов у відповідну установу за місцем реєстрації. Там у спеціальному кабінеті мені записали електронні підпис і печатку на мої носії. На це у мене пішло максимум година часу. Навіть менше. Більше часу я шукав відповідний носій (не підготувався завчасно). Ви можете підготувати свої носії - флешку або оптичні диски, щоб зекономити ваш час та гроші. Хочу зауважити що все пройшло тихо, спокійно, ввічливо. Ніяким совком і не пахло.

Програмне забезпечення

На даному етапі необхідно завантажити програмне забезпечення або скористатися онлайн-сервісом в Інтернеті, за допомогою якого ви зможете згенерувати та надіслати звіт. На даний момент вже існує чимало рішень, які вирішують цю задачу. Відразу зазначу, що я врешті вирішив питання за допомогою сервісу iFin. Я не робив порівняльного аналізу, тому просто опишу як список всі відомі для мене сервіси та програми.

Договір з фіскальною службою

Наступним важливим кроком є складання договору про визнання електронних підписів та печаток із фіскальною службою без якого ваш звіт не приймуть. З цим у мене виникли деякі складнощі. Я почав свою роботу із програмного забезпечення, що пропонується на офіційному сайті ДФСУ. Треба зазначити, що дане програмне забезпечення коректно працює лише в Windows. Договір склав і подав. Чекав на результат, але не дочекався (відповіді можна чекати до 5 робочих днів). Пізніше скористався сервісом iFin. Такий варіант мені подобається через кросплатформеність (для мене особисто це критично, бо користуюсь і Windows, і Mac OS, і Linux). Через пару днів отримав відповідь і зміг продовжити процес подачі звітності.

Треба також зазначити, що робота із ключами через онлайн сервіс для мене особисто виглядає набагато зручніше. Сподіваюсь, з безпекою у сервісу все добре. Вони використовують захищене з’єднання https з сертифікатом від GeoTrust.

Незручність стандартного програмного забезпечення, що розміщений на офіційному сайті ДФСУ полягає в тому, що постійно необхідно в ручному режимі розшифровувати квитанції та підписувати документи за допомогою електронних ключів. Треба постійно міняти диски в оптичному приводі в моєму випадку. Ну або флешки, що також не дуже зручно як на мене.

Подача електронного звіту

Як на мене - це найпростіший етап. Ключі вже підключені, договір складено. Залишилось уважно заповнити звіт. Для тих, хто робить це вже не перший раз ніяких складнощів не має бути. Тим паче, що і програмне забезпечення і онлайн-сервіси як правило мають функцію перевірки звіту на повноту даних.

Заповнили, перевірили. Надсилаєте. Через певний час має надійти квитанція із відповіддю. Коли я вперше подав звіт без договори про визнання ключів, то мені надійшла негативна відповідь, де було вказано, що необхідно скласти договір. Після складання договору прийшла позитивна відповідь від служби. Все!

Висновок

Початок мого шляху був складний, бо офіційне програмне забезпечення реально складне. Напевно, це і обумовило створення цілого ринку комерційного програмного забезпечення, яке фактично вирішує саме проблему складності подачі електронного звіту. Чому так? Не хочу робити висновки. Нехай кожен сам судить. Але це факт очевидний після невеличкого дослідження. Вважаю треба суттєво спрощувати ці процедури для людей, і це призведе до того, що бізнес буде вести просто і легко, а економіка країни від цього тільки виграє.

Бажаю всім успіхів у подачі електронних звітів, і чекаю на ваші коментарі та враження від статті. Також буду вдячний за додаткову інформацію, яку ви також можете залишити в коментарях.

Neurons
Електронна звітність · iFin - електронна подача звітності онлайн · iFin - електронна подача звітності онлайн · ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві · Taxer - онлайн-бухгалтерія для малого бізнесу · Державна фіскальна служба України · Соната - програма для електронної · Сота - Звітність і документообіг · Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності" · Електронна звітність · iFin - Электронная подача отчетности онлайн. Официальный сайт АйФін Україна · ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві · ДФСУ · Державна фіскальна служба України · 6nxsLSV · Artem Kariavka - Вперше подаватиму звіт в податкову в... | Facebook · Діяло до 13.06.2013 Що робити коли квитанція приходить з таким змістом: «ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: Блок даних. Невірний підпис - сертифікат відсутній в базі сертифікатів»? · Продуктивність
Comments

You need to login for comment.